Wrocławski rynek nieruchomości jest jednym z najbardziej konkurencyjnych w całym kraju. Działa na nim wielu inwestorów oferujących mieszkania, pokoje oraz apartamenty na wynajem. Kierują oni swoją ofertę, zarówno do studentów oraz osób z mniejszych miejscowości, jak i turystów, których do Wrocławia przyjeżdża kilkaset tysięcy rocznie. To ogromna baza odbiorców. Jak jednak sprawić, by dostrzegli naszą ofertę? Najlepiej podnieść wartość mieszkania – pomoże w tym home staging. 

Czym jest home staging?

Home staging to proces, którego celem jest przygotowanie nieruchomości pod wynajem lub sprzedaż. Polega na zaaranżowaniu wnętrza w taki sposób, by zainteresowało ono jak największą liczbę potencjalnych klientów. Odnosi się to głównie do podniesienia walorów estetycznych nieruchomości, a także zwiększenia jego funkcjonalności. Takie działania przynoszą bardzo wymierne efekty. Według badań przeprowadzonych w USA, zastosowanie technik home stagingu skraca czas sprzedaży lub wynajmu nieruchomości o 40 proc. jednocześnie podnosząc jego cenę średnio o 10 proc.

Podstawowe elementy home stagingu

Przed rozpoczęciem jakichkolwiek zmian w aranżacji, należy wykonać drobne naprawy, a także zadbać o porządek w mieszkaniu. Warto pamiętać, że najemcy mają we Wrocławiu bardzo szeroki wybór, dlatego większość z nich zwraca uwagę na każdy szczegół. Takie rzeczy jak  niedziałająca klamka, skrzypiące drzwi, czy też wystające ze ściany kable nie tylko wyglądają mało estetycznie, ale mogą zdecydować o tym, że mieszkanie dłużej będzie stało puste – a tego każdy właściciel chce uniknąć. Konieczne będzie więc usunięcie usterek, a następnie dokładne sprzątanie wszystkich pomieszczeń.

Na sam proces zmiany aranżacji w ramach home stagingu składa się kilka elementów. Przede wszystkim do takiego mieszkania powinny trafić meble o eleganckim, ale prostym wyglądzie, a przy tym dużej funkcjonalności. Doskonale sprawdzą się również regały z książkami i stolik kawowy, które dodają nowoczesnego charakteru. Ze ścian powinny zniknąć wszystkie rodzinne zdjęcia i mało estetyczne pamiątki. Co najważniejsze, całość powinna być utrzymana w minimalistycznej formie, tak by aranżacja była dostosowana do wielu gustów. 

Malowanie ścian – wartość mieszkania idzie w górę!

Nie ma skuteczniejszego sposobu na odświeżenie wyglądu mieszkania niż pomalowanie ścian. Szczególnie istotne jest to w przypadku starszych mieszkań i apartamentów zlokalizowanych w starych budynkach lub kamienicach. Nałożenie nowej farby, w odpowiednim kolorze, odświeży ich wygląd – co znacznie podniesie wartość mieszkania.

Co do samego koloru farby, eksperci od home stagingu zalecają wybór stonowanych barw. Wynika to z dwóch powodów. Po pierwsze, takie odcienie jak biel, szarość i beż w naturalny sposób rozjaśniają wnętrza, a przy tym optycznie je powiększają. Powinny więc zostać użyte w pomieszczeniach, w których najemcy spędzają dużo czasu – np. w salonie. Efekty zastosowania takich kolorów, widoczne są również na zdjęciach – pokoje są jasne, a samo mieszkanie wydaje się mieć kilka metrów kwadratowych więcej. Przyciąga to wzrok osób poszukujących mieszkania, co pozwala podnieść jego czynsz.

Drugim powodem, dla którego warto wybierać neutralne kolory przy malowaniu ścian mieszkania na wynajem, jest fakt, że takie barwy spodobają się większej ilości odbiorców. Powszechnie uważane są za eleganckie, a przy tym łatwiej do nich dobrać meble i dodatki. Decydując się na odważniejsze kolory ścian, jak np. czerwony, pomarańczowy czy zielony ryzykujemy tym, że trafimy w gust tylko niewielkiej grupy odbiorców. Może to znacznie wydłużyć czas, który jest potrzebny do wynajęcia mieszkania.

W przypadku wyboru farby, warto zwrócić uwagę nie tylko na jej kolor, ale również parametry użytkowe. Dotyczy to przede wszystkim malowania mieszkań, które mają być docelowo wynajmowane studentom i turystom. Najczęściej po opuszczeniu przez nich lokalu, wnętrza pełne są różnych śladów użytkowania. Warto więc wcześniej zainwestować w lepszej jakości farby, by maksymalnie wydłużyć czas przeprowadzenia kolejnego remontu. I tak w szczególności do łazienki i kuchni należy wybrać farby zmywalne, odporne na wilgoć i zabrudzenia. Takie malowanie może przetrwać nawet kilka lat.

Malowanie ścian – skorzystaj z pomocy ekspertów!

Jeśli nie masz odpowiedniej wiedzy na temat malowania ścian, to skorzystaj z pomocy specjalistów. Zamów kontakt już teraz, a my pomożemy nie tylko wybrać odpowiedni typ farby, ale przede wszystkim zajmiemy się samym malowaniem ścian. To w połączeniu z odpowiednim umeblowaniem mieszkania, znacznie podniesie jego wartość.

Zamów kontakt!

5/5 - (2 votes)