FAQ

Dowiedz się więcej

Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości dotyczące naszych usług, zapoznaj się z często zadawanymi pytaniami. Staramy się odpowiadać na wszystkie pytania związane z malowaniem.

Mam problem z wyborem kolorów, czy możecie mi w tym pomóc?

Oczywiście! Jeśli zdecydujesz się nasze usługi malarskie, to możesz skorzystać z bezpłatnej konsultacji kolorystycznej przed rozpoczęciem projektu.

Jakiej marki farb używacie?

Zdecydowanie polecamy i najczęściej używamy farb Flügger, chyba że klient wymaga innej marki.

Mam alergię na farbę, a muszę pomalować mieszkanie. Co zrobić?

Z całą pewnością zleć malowanie profesjonalnej firmie, nie rób tego sam. Upewnij się, że używane produkty spełniają wymogi hipoalergiczne oraz by w trakcie malowania i po jego zakończeniu gruntownie wietrzono wszystkie pomieszczenia. Osoby uczulone powinny odczekać z wprowadzeniem się, do czasu całkowitego wyschnięcia i utwardzenia farby, co może potrwać nawet ok. 4 tygodni, w zależności od rodzaju użytego produktu, temperatury i wilgotności w danym pomieszczeniu.

Kto kupuje farby i inne materiały?

Aby zapewnić najwyższą jakość świadczonych usług, pracujemy na sprawdzonych przez nas materiałach (farby, taśmy i folie malarskie, wałki, pędzle itd.), z tego względu w 99% przypadków to my odpowiadamy za zakup materiałów dla klientów.

Jak zabezpieczacie mieszkanie przed malowaniem?

Zwracamy szczególną uwagę na zabezpieczenie Twoich własności i codziennie dbamy o zachowanie maksymalnej czystości na miejscu pracy. We wnętrzach, wszystkie powierzchnie niemalowane, są dokładnie zabezpieczone folią malarską. Na zewnątrz, krzewy i obszar otaczający miejsce pracy, są maskowane folią i/lub tekturą, aby zabezpieczyć je przed ew. śladami farby.

Czy muszę wszystko wynieść z malowanych pomieszczeń?

Zazwyczaj prosimy klientów o zabranie wszystkich małych i delikatnych przedmiotów tj. zdjęcia, szkło i urządzenia elektroniczne. Resztę wyposażenia i meble przenosimy i zabezpieczamy sami. Po malowaniu wszystko odstawiamy na swoje miejsce.

Ok, chcę Was zatrudnić do malowania. Co mam teraz zrobić?

Dziękujemy za wybranie Malprof. Jesteśmy pewni, że nie będziesz rozczarowany. Zadzwoń pod nr telefonu 795 071 071 lub skorzystaj z formularza kontaktowego. Skontaktujemy się z Tobą, aby porozmawiać o Twoich potrzebach, kolorach, harmonogramie etc.

Co mogę zrobić, aby malowanie przebiegło sprawniej?

Jednym z naszych głównych celów jest ukończenie projektu przy jak najmniejszym zakłóceniu Twoich codziennych obowiązków. Przed rozpoczęciem malowania dostarczymy Ci listę rzeczy, które możesz zrobić, aby pomóc nam ukończyć projekt tak szybko i bezproblemowo, jak to możliwe.

Kiedy płacę za usługę?

Zależy to od wielkości projektu, natomiast harmonogram płatności jest zawsze dokładnie opisany w naszym kontrakcie.

Czy pobieracie opłatę za wycenę?

Nigdy nie pobieramy opłaty za wycenę kosztów usług malarskich.

Jak się przygotować do inspekcji?

Najważniejsze, abyś był podczas oględzin, które średnio zajmują około 30-60 minut.

Zalecamy:

  • przygotować listę wszystkich prac, które chcesz wykonać dla każdego pomieszczenia,
  • wybrać kolory i/lub rodzaj wykończenia,
  • zrobić listę tego, co lubisz / czego nie lubisz w ostatnim wykonanym malowaniu,
  • zaplanować swój budżet.

Kiedy i jak dostanę ofertę?

Pisemną ofertę (obejmującą koszty pracy oraz materiałów) wraz ze wzorem kontraktu wysyłamy mailowo przeważnie do 48h od oględzin.

Jak długo ważna jest oferta?

Nasze oferty są ważne zazwyczaj przez 30 dni.

Otrzymałam różne oferty od kilku firm, niektóre tanie, niektóre drogie. Co wpływa na cenę i z czego wynika taka różnica cen?

Koszt pracy zależy zwykle od dokładności, dbałości o detale i przede wszystkim prawidłowego przygotowania powierzchni do malowania. Innymi czynnikami są np. rodzaj użytych materiałów, technik malarskich, ilość kolorów, krótki termin realizacji czy wielkość obszaru który należy zabezpieczyć. Z przyjemnością zapoznamy Cię szczegółowo z naszymi obliczeniami dla Twojego projektu, abyś mógł dokonać rzetelnego porównania z innymi ofertami.

Remontuje całe nowe mieszkanie, możecie polecić inne ekipy? Elektryka, stolarza?

Oczywiście, od lat współpracujemy z najlepszymi fachowcami w branży remontowo-budowlanej na terenie Wrocławia. Postaramy się pomóc w doborze firm, które oferują najwyższe standardy pracy.

Zajmujecie się montażem płyt kartonowo-gipsowych?

Tak, zajmujemy się profesjonalnym montażem suchej zabudowy, a nasze konstrukcje są solidnym i trwałym podłożem, idealnie przygotowanym do malowania. Wykonujemy m.in.: ścianki działowe, sufity podwieszane, zabudowę poddaszy.

Kluczem do imponujących efektów malowania jest...?

Cały proces. Jednak naszym zdaniem to dokładne przygotowanie powierzchni do malowania jest kluczem do pięknych wnętrz. Nasi specjaliści posiadają szeroką wiedzę na temat różnych technik i materiałów malarskich oraz umiejętności i sprzęt, aby sprostać oczekiwaniom każdego klienta.

Czy macie referencje?

Tak, dostarczymy Ci listę naszych referencji podczas pierwszego spotkania lub prześlemy je pocztą elektroniczną na żądanie. Zobacz również opinie naszych klientów tutaj. Możesz także sprawdzić nasz profil na Facebooku oraz referencje na Google. Co więcej, ponad 60% naszych nowych projektów pochodzi z polecenia od wcześniejszych klientów.

Czy jesteście na bieżąco z nowościami w branży, takimi jak nowe rodzaje farb i narzędzia?

Jako profesjonaliści interesujemy się wszystkim, co wpływa na naszą branżę. Czytamy publikacje branżowe i regularnie uczęszczamy na różne szkolenia lub seminaria. Podczas gdy podstawy malowania nie zmieniły się zbytnio od dekad, czasami pojawiają się nowe osiągnięcia w branży, takie jak nowe lub ulepszone narzędzia pracy, bardziej efektywne metody aplikacji lub nowe farby, które oferują wyjątkowe zalety w niektórych zastosowaniach. Naszym celem jest wykonanie najlepszej możliwej usługi przy jednoczesnym zapewnieniu przystępnych cen. Uważnie śledzimy wszystkie nowości oraz cały czas współpracujemy z naszymi partnerami, którzy zapewniają najwyższej jakości materiały i narzędzia.

W jakich obszarach pracujecie?

Malprof wykonuje profesjonalne usługi malarskie na terenie Wrocławia i okolic.

W jakich godzinach pracujecie?

Zazwyczaj pracujemy od poniedziałku do piątku w godzinach, 8:00 – 16:30. W razie potrzeby możemy pracować w innych godzinach, ale powyższy przedział, to nasze standardowe godziny pracy.

Czy pracujecie w weekendy?

Elastyczność to coś, co przychodzi nam naturalnie, dlatego dołożymy wszelkich starań, aby dostosować Twój harmonogram do naszych możliwości.

Czy malujecie biura?

Tak, od lat wspieramy wrocławskich przedsiębiorców oferując profesjonalne usługi malarskie. Więcej o usługach dla firm znajdziesz tutaj.

Czy malujecie agregatem?

Tak, poza tradycyjnymi metodami aplikacji farb, używamy również agregatów hydrodynamicznych marki Graco.

Wykonujecie szpachlowanie ścian?

Tak, wykonujemy szpachlowanie metodą tradycyjną i natryskową. Korzystamy ze sprawdzonych technik i materiałów najwyżej jakości, dzięki czemu powierzchnie są idealnie gładkie.