Każdego roku Instytut Pantone – światowy “guru” w dziedzinie kolorów – ogłasza odcień, który będzie królował przez najbliższe dwanaście miesięcy. Z tegorocznego wyboru najbardziej ucieszą się fani spokojnych i stonowanych barw. Po latach panowania energetycznych, nowoczesnych kolorów przyszedł czas na powrót do klasyki. O jakim kolorze mowa? Oczywiście jest to Classic Blue.

Czas na spokój – Classic Blue kolorem roku

Ostatnie kolory roku proponowane przez Instytut Pantone kojarzyły się z energią, nowoczesnością i awangardą. Wystarczy przypomnieć takie odcienie jak Living Coral czy Ultra Violet, które dominowały przez ostatnie dwa sezony. Kojarzą się one z szaleństwem oraz dużą dawką optymizmu. Classic Blue jest zupełnie inny, bo przyszedł czas na coś zupełnie innego.

“W niespokojnych czasach szukamy ukojenia” – tak swój wybór argumentowali przedstawiciele instytutu. Kolor, który przypomina niebo chwilę po zapadnięciu zmroku, uspokaja i wycisza. To odniesienie do spokoju – ciemnoniebieski odcień wprowadza w stan relaksu, który otwiera umysł i pozwala ukoić nerwy. Jak go wykorzystać w swoim mieszkaniu?

Trendy wnętrzarskie 2020 – Classic Blue w Twoim mieszkaniu!

Elegancja i praktyczność ciemnoniebieskiego koloru sprawia, że znajdzie on wiele zastosowań w modnym wnętrzu w 2020 roku. Doskonale sprawdzi się jako kolor całego pomieszczenia, pojedynczej ściany, dodatku czy też odcień niewielkich elementów. 

Jeśli potrzebujesz fachowej porady profesjonalistów, którzy pomogą Ci dobrać kolor do pomieszczenia – koniecznie napisz do nas

Nie ma również ograniczeń, co do pomieszczeń, w których można stosować Classic Blue. Idealnie będzie prezentował się w sypialni lub salonie, gdzie farbą o tym odcieniu można pokryć zarówno całe ściany, jak i drobne elementy. Classic Blue sprawdzi się również w kuchni oraz przedpokoju. Klasyczna elegancja i uspokajający ton sprawiają, że Classic Blue można użyć także w łazience – oczywiście jeśli dobierzesz komponujący się kolor płytek.

Siła oddziaływania wyborów Instytutu Pantone jest ogromna. Wskazany przez nich kolor roku nie tylko trafia na ściany, ale oddziałuje on na wszystkie elementy wystroju i aranżacji. 

Z jakim kolorem połączyć niebieski?

Classic Blue pasuje do wielu odcieni i dodatków. Jest kolorem jednocześnie bardzo wyrazistym, a z drugiej strony chętnym do współpracy. Ciemny niebieski doskonale komponuje się przede wszystkim z neutralnymi barwami, do których zaliczamy szarość, biel oraz beż. Takie połączenia to idealne propozycja do salonu, gdzie subtelne dodatki w tych kolorach, będą stanowić gustowne uzupełnienie ścian w kolorze Classic Blue. 

Kolor roku Instytutu Pantone można łączyć również z innymi odcieniami niebieskiego – od stonowanego błękitu po wyrazisty granat. To ciekawa propozycja do sypialni, gdzie dwa lub trzy odcienie niebieskiego mogą się swobodnie przeplatać, tworząc miejsce spokojne, w którym można zebrać myśli i wypocząć.

Jeśli poszukujesz odważniejszych aranżacji, to spróbuj połączyć Classic Blue z takimi barwami jak fuksja, czerwień oraz złoto. Takie połączenia mogą znacznie ożywić wnętrze. Należy jedynie uważać aby w mniejszych pomieszczeniach nie przesadzić z ilością kolorów, gdzie przesadne nagromadzenie barw stworzy wrażenie przytłoczenia.

Podsumowanie

Po latach szaleństwa nadszedł czas na wyciszenie, relaks i głęboką refleksję – takie przesłanie płynie z wyboru Instytutu Pantone. Może to rzeczywiście idealny moment na zwolnienie szybkiego tempa i złapanie oddechu? Na pewno pomoże ci w tym dodanie do swoich wnętrz koloru roku – Classic Blue. 

5/5 - (3 votes)